Bóg Trybun - nie obraziłem się na Wilka,tylko krytykowałem jego pseudopatriotyczne wizje.Kiedyś za krytyke groziła tu banicja więc korzystam z wolności słowa
A co do Engelgarda czy Wielmoskiego - to że przytaczam ich niektóre teksty nie znaczy że musze się automatycznie z ich
wszystkimi poglądami zgadzać.
Tak samo z Piłsudskim,uważam go za wielkiego patriote co nie znaczy że musze tylko patrzeć na niego wyłacznie przez różowe okulary.Dmowski podobnie miał wielkie zasługi ale był także nacjonalistycznym żydożercą - z takim Dmowskim się nie identyfikuje ale doceniam jego wkład w odzyskanie niepodlełości.Przecież nawet Giertych z endeckiej rodziny w słynnym wywiadzie mów że lubi żydów - co na pewno wielu prawicowych oszołomów uzna za skandal zapatrzeni w nagłówek wywiadu a nie skupiając się na meritum
http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,3484547.html