Wyświetl pojedynczy post
POIUYT
Senior Member
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9579
Stary 11.05.2010, 10:29
W uzupełnieniu odpowiedzi z dnia 27 kwietnia 2010 r. na Pana interpelację w sprawie modernizacji miejskiego stadionu im. H. Reymana „Wisła Kraków", złożoną między sesjami Rady Miasta Krakowa w dniu 6 kwietnia 2010 r., uprzejmie informuję:
Ad 1 i 5.
Przed rozegraniem pierwszego meczu trybuna północna będzie zrealizowana w zakresie umożliwiającym kibicom wejście przez nią na widownię oraz zostanie wyposażona w sanitariaty i punkt sanitarny.
Punkty gastronomiczne są budowane w środku poszczególnych trybun, w związku z czym punkty te nie będą w inny sposób lokalizowane wokół stadionu. Ich wyposażeniem zajmie się ewentualna sieć gastronomiczna lub jednostkowi najemcy.
Przetargi na prace dodatkowe zostaną rozpisane po dostarczeniu przez projektanta projektu. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wezwał w dniu 5 maja br. projektanta do niezwłocznego uzupełnienia projektu.
Ad 2.
Wyposażeniem sportowym w trybunie zachodniej będzie zajmowała się Spółka „Wisła Kraków" SA a pozostałym wyposażeniem, z ramienia inwestora Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Stadion po ukończeniu będzie wyposażony we wszelkie instalacje umożliwiające pracę systemu kontroli i zarządzania obiektem.
Ad 3.
Wprowadzenie bezgotówkowego systemu płatności w sieci punktów gastronomicznych znajdujących się na stadionie, jest zależne od tego do jakiej sieci gastronomicznej te punkty będą przypisane i czy wszystkie będą znajdować się w jednej sieci. Stadion będzie wyposażony w sieć IT, w związku z czym wprowadzenie oprogramowania bezgotówkowych płatności nie będzie stanowić problemu.
Ad 4.
Projekt trybuny północnej jest kompletny. Całkowita powierzchnia użytkowa to 2871,7 m", w tym w przyziemiu (rzędna -1,57 m), pomieszczenia techniczne i magazynowe 745,71 m2 oraz klatka schodowa 20,35 m2. Na poziomie 0 znajdują się hole dla kibiców, zaplecze socjalne dla personelu, jeden punkt sanitarny, cztery punkty gastronomiczne, dwa WC wraz z umywalniami - całość o łącznej powierzchni 1053,45 m2. Na tym poziomie klatki schodowe zajmują 129,75 m2. Wyżej, na poziomie +1 (rzędna +3,925 m), znajduje się przestrzeń kibiców, dwa punkty gastronomiczne, cztery WC, w tym dwa z umywalniami -całość o łącznej powierzchni 733,79 m2. Na tym poziomie klatki schodowe zajmują 188,65 m2.
Ad 6, 8, 9,10,11.
Elementy odgradzające sektory na trybunach D i E są wykonane z bezpiecznego szkła hartowanego i aktualnie nie będą demontowane.
Wyznaczenie widowni dla gości było konsultowane z Komendą Miejską Policji, w tym z Zastępcą Naczelnika Sztabu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, który zwrócił uwagę na konieczność wykonania zasłoniętej drogi dojścia do narożnika południowo -wschodniego przeznaczonego dla gości. Pozostałe elementy widowni nie budziły zastrzeżeń przedstawiciela policji.
Segmenty odgradzające trybunę południową i wschodnią od narożnika będą ażurowe o wysokości 3 m. Zostaną wykonane w sposób umożliwiający ich zdemontowanie np. na meczach międzynarodowych lub na wniosek przedstawicieli UEFA.
Ad 7.
Nadzorem autorskim nr 42 została podjęta decyzja o likwidacji przeszkleń znajdujących się po obu bokach trybuny północnej i od strony wschodniej trybuny południowej. Powyższą decyzję podjął Główny Projektant oraz Konstruktor stadionu.
Ad 12.
Projektant nie dostarczył projektu zagospodarowania terenu.
Kasy mają być zlokalizowane m.in. na parterze narożnika północno - wschodniego. Lokalizacja pozostałych zostanie uzgodniona z przedstawicielami „Wisła Kraków" SA.
Ad 13.
Na temat zasłonięcia elementów wentylacji i klimatyzacji na dachu trybuny wschodniej udzieliłem Panu Radnemu odpowiedzi pismem OR-03.0057-3597/10 z dnia 29 marca 2010 r., w oparciu o stanowisko i wiedzę jednego z konstruktorów. Powyższe urządzenia na trybunie północnej i południowej również nie zostały zamaskowane. Oprócz doznań estetycznych należy zwrócić uwagę na zachowanie całej konstrukcji maskującej w połączeniu z konstrukcją dachu, w odniesieniu do warunków pogodowych, w tym przede wszystkim do naporu wiatru.
Wniosek Pana Radnego został przekazany wszystkim zainteresowanym stronom na naradzie koordynacyjnej w dniu 14 kwietnia 2010 r.; po zapoznaniu się z nim projektant podtrzymał wyrażone wcześniej stanowisko.
Ad 14.
Projekt ułożenia krzesełek na widowni trybuny zachodniej będzie rozpatrywany po wykonaniu 50% konstrukcji jej widowni. Aktualnie zaawansowanie to stanowi 37%. Prawdopodobnie ww. działania projektowe odbędą się w połowie maja br. Inwestor oczekuje również na propozycje przedstawicieli kibiców.
Ad 15.
Rozpatrywane są dwa warianty lokalizacji szatni dla piłkarzy i sędziów. W pierwszym wariancie, dla drużyny gości i sędziów szatnia zlokalizowana będzie w trybunie południowej a dla piłkarzy Wisły Kraków w wolnostojącym kontenerze z prysznicami. W drugim wariancie przewidywane są dwa kontenery dla obu drużyn, w okolicy trybuny południowej.
Tymczasowe pomieszczenie dla prasy znajduje się w pawilonie multimedialnym. Ostateczne rozmieszczenie pomieszczeń nastąpi po zakończeniu budowy trybuny zachodniej.
Ad 16.
Piłkarze na murawę stadionu będą wchodzić przez pawilon multimedialny.
Ad 17.
Widownia na trybunie zachodniej zostanie udostępniona kibicom pod koniec października br.
Ad 18 i 19.
Modernizacja murawy zostanie rozpoczęta 10 maja 2010 r. i planowane jej zakończenie przewidywane jest na 30 czerwca 2010 r. Przed rozpoczęciem rozgrywek piłkarskich będą zamontowane osłonięte ławki dla zawodników rezerwowych, osobno dla każdej z drużyn, w ilości min. 17 miejsc.
Ad 20.
Zarządzaniem skyboxami będzie zajmował się operator stadionu.
Ad 21.
Informacje dotyczące kwoty dzierżawy przekazałem Panu Radnemu ww. pismem znak: OR-03.0057-3597/10 z dnia 29 marca 2010 r., cyt. „Zgodnie z zawartą umową dzierżawy wysokość czynszu dzierżawnego została ustalona w wysokości 1% wartości stadionu. Wartość stadionu została określona przez biegłego rzeczoznawcę. Prowadzone są rozmowy z Wisłą Kraków dotyczące m.in. wysokości czynszu dzierżawnego za 2010 r., który uwzględniałby wartość obiektów aktualnie użytkowanych przez klub."
Ad 22.
Nie jest przewidywany zwrot pieniędzy w przypadku opóźnienia w oddaniu stadionu.
Ad 23.
Miasto pozostaje w stałym kontakcie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i spółkami EURO 2012 Polska Sp. z o.o., reprezentującą interesy UEFA w Polsce, oraz PL.2012 Sp. z o.o., tj. instytucjami odpowiedzialnymi za przygotowanie Turnieju Finałowego UEFA EURO 2012, deklarując zainteresowanie organizacją tego przedsięwzięcia w naszym Mieście.
Aktualnie, mając na uwadze deklarację Michela Platiniego, Prezydenta UEFA, organizacja ta nie rozważa zmian w liście Miast-Gospodarzy. W ostatnich dniach kwietnia Kraków gościł przedstawicieli UEFA, którzy m.in. wizytowali miejskie obiekty stadionowe, gdyż jako Miasto złożyliśmy listy intencyjne związane z goszczeniem drużyn w ramach przygotowania Centrów Pobytowych. Postęp prac związanych z modernizacją stadionów został bardzo wysoko oceniony. Powyższe działania mają na celu utwierdzenie władz UEFA o gotowości Krakowa do przejęcia roli Miasta-Gospodarza UEFA EURO 2012.
Odpowiedz cytując