Mareq napisał(a):

[...]Nie i nie wybierałem się .
Skąd pytanie ?
|
Jak już wspomniałem z czystej ciekawości, jak po "drugiej stronie" reagują na propagandę głównie GieWu, która tą akcję zapalania zniczy na grobach Krasnojarmiejców rozkręciła. Ciekaw jestem po prostu, jak do tego podchodzisz bezkrytycznie i bezrefleksyjnie, czy też (przynajmniej w moim przypadku tak jest) gryzą Cię padające słowa o "wyzwolicielach", zakłamywanie historyczne faktu, iż były to kolejne wojska okupacyjne, zapominanie o tym, iż w chwili pierwszej parady zwycięstwa na Placu Czerwonym, w więzieniu na Łubiance siedziało 16 przywódców Polskiego Państwa Podziemnego.
Dzisiaj na Polsat News widziałem migawki z tegoż palenia zniczy, gdzie np. w Gdańsku ludzi spokojnie protestujących przeciwko tej akcji, w sensie stojących i próbujących rozwinąć transparent, potraktowano z iście ormowską delikatnością, tarmosząc i wyzywając Kobietę trzymającą transparent od najgorszych.