|
Dziś można pogratulować naszym piłkarzom zaangażowania i determinacji, nieco ironicznie zauważając, że profesjonalizm i pobierane pensje zobowiązują ich do niej częściej niż raz, dwa razy na rundę. Oczekuję, że po tak wielu nauczkach, ta "para" nie zejdzie z nich w dwóch najbliższych kolejkach - oba mecze, z Cracovią i Odrą trzeba wygrać, a łatwo na pewno nie będzie. Te drużyny w przeciwieństwie do Legii podejmą walkę.
Gratulacje też dla Kasperczaka, który pokazał, że jednak nadal jest świetnym trenerem, potrafiącym właściwie ustawić zespół taktycznie i "przeczytać" rywali.
Aby jednak nie tracić kontaktu z rzeczywistością i nie zaciemniać pełnego obrazu gry i wartości naszej obecnej drużyny, trzeba zauważyć, że Legia dziś prawie na wszystko im pozwalała, w ogóle nie podjęła wspomnianej walki.
W tym kontekście smuci skuteczność, szczególnie Boguskiego i jego reakcje pod bramką rywali. Zmarnował aż trzy przynajmniej 100% sytuacje, a moment, w którym nie trafił do prawie pustej bramki z paru metrów, zakrawa na kpinę. Wtedy kolejny raz pokazał, że jest "przypadkowym", a nie klasowym napastnikiem. Dziwię się, że po tym popisie Kasperczak natychmiast nie wyrzucił go z boiska, wpuszczając Hristowa.
Duże brawa należą się naszej obronie, za solidną postawę. Juszczyk na szczęście tym razem kompletnie nie musiał absolutnie niczym się "wykazywać" - i pewnie dlatego mamy "zero z tyłu". Ba rozczarował, szczególnie w walce fizycznej z rywalami. Małecki musi więcej myśleć, grać z głową.
Teraz Cracovia. Musi być zwycięstwo! Nie wolno im tego wszystkiego zaprzepaścić.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze"
|