Mareq napisał(a):

Nie wiem co Ty masz z tym zrobić .
Wyjaśniałem Ci dlaczego uwaga mediów i rządu była skoncentrowana w takim stopniu akurat na tym wydarzeniu.
Sugerujesz , że brak działania organów państwa w stosunku do spędu komunistów , jest spowodowany kurtuazją w stosunkach Polsko- Rosyjskich ?
Bardzo a to bardzo ciekawe założenie
|
Nie. Sugeruję, że brak reakcji bierze się z góry. I wydaje mi się, że można to spokojnie wyczytać z mojego posta.
Stwierdzam też - wracając do punktu wyjścia - że biorąc to pod uwagę opisane powyżej zdarzenie nabiera nowego znaczenia. I cała ta woltyżerka słowna niczego w tej kwestii nie zmienia.
Mareq napisał(a):

|
Być może jest to działanie destrukcyjne dla powagi Państwa i jego struktur a jaki to ma związek z początkowym tematem dyskusji ?
|
Niech pomyślę - postawiłem tezę, że struktury naszego państwa to kiepski żart, po czym podałem przykład przedstawiciela władzy wykonawczej jawnie i publicznie olewającego prawo, podkopującej w ten sposób autorytet władzy sądowniczej. Rzecz w dojrzałych demokracjach jeżeli nawet spotykana, to będąca politycznym wyrokiem śmierci.
Może jestem dziwny, ale nadal widzę związek.