Wyświetl pojedynczy post
igortsw
Senior Member
 
 
Od: 12.2006
Skąd: Ekonomiczny - od lat fanatyczny!

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2100
Stary 03.05.2010, 16:01
Co może być dla mnie:
- Dziady - "Wielka Improwizacja"
- Pan Tadeusz
- Lalka
- Chłopi
- Kordian
- Wesele

A tego bym nie chciał:
- Nie-boska komedia
- Jądro ciemności
- Barańczaka
- Białoszewskiego

A moja polonistka przewiduje w tym roku Wesele, bo to książka z "górnej półki" bardzo ważna w literaturze polskiej której jeszcze nie było na maturze(no ale ona już ją przewiduję od 5 lat i nie ma)

A po za tym jest rok Chopinowski i trudny jak cholera wiersz "Fortepian Chopina" C.K. Norwida., ale to tylko takie strzelania, a może być tak na prawdę wszytko.

Cytat:
Nie ma Quo Vadis na maturze.
Jak nie ma jak ja mam w spisie który osobiście dawała nam nasze polonistka...
Ostatnio edytowane przez igortsw : 03.05.2010 o godz. 16:04.
<<Każdy z nas ma własny patent by nie stac się JUDASZEM>>
Odpowiedz cytując