Co może być dla mnie:
- Dziady - "Wielka Improwizacja"
- Pan Tadeusz
- Lalka
- Chłopi
- Kordian
- Wesele
A tego bym nie chciał:
- Nie-boska komedia
- Jądro ciemności
- Barańczaka
- Białoszewskiego
A moja polonistka przewiduje w tym roku Wesele, bo to książka z "górnej półki" bardzo ważna w literaturze polskiej której jeszcze nie było na maturze(no ale ona już ją przewiduję od 5 lat i nie ma

)
A po za tym jest rok Chopinowski i trudny jak cholera wiersz "Fortepian Chopina" C.K. Norwida., ale to tylko takie strzelania, a może być tak na prawdę wszytko.
Cytat:
|
Nie ma Quo Vadis na maturze.
|
Jak nie ma jak ja mam w spisie który osobiście dawała nam nasze polonistka...
