Hmm.. Byłam w klasie humanistycznej, więc się omawiało, kiedyś były te wiersze na maturze rozszerzonej, ale zawsze można napisać jako kontekst, gdy będzie temat o Chopinie

A "Wesele" moim zdaniem za trudne dzieło jak na mature podstawową, chyba że będzie banalny temat.