|
W sumie nie wiem czy są możliwości prawne, ale najlepiej jakby inwestor usiadł, pomyślał 5 min i przyznał się, że nie ma pojęcia jak dokończyć budowę. Wynająć jakichś ludzi choćby z zagranicy, z doświadczeniem w budowie stadionów, dać im dokumentację projektową (aktualną), dokumentacje przetargowe czyli co zostanie zrobione, po czym niech dojdą czego jeszcze brakuje i dopilnują inwestora, aby ten zlecił te prace czy ogłosił przetargi. Gdyby projekt tworzył jakiś normalny architekt, to on mógłby najzwyczajniej w świecie nadzorować budowę, ale u nas mamy architekta jakiego mamy.
Sytuacja jest taka a nie inna, tutaj trzeba stanowczych kroków. Finansowanie jest, więc problemu ze zlecaniem prac nie będzie.
My tutaj na forum możemy sobie gdybać, czego jeszcze brakuje, ale w sumie to tylko nasze domysły po informacjach z odpowiedzi na interpelację i informacjach z dnia otwartego, a te są sprzeczne. Wiemy mało, ale ZIKIT chyba pogubił się jeszcze bardziej od nas. Ludzką rzeczą jest się mylić, zwłaszcza jeśli powierza się budowę stadionu osobom od infrastruktury komunalnej. Czasem warto otwarcie przyznać się do porażki i oddać tę robotę ludziom, którzy dokończą obiekt, bo inaczej to będzie tylko ciągły burdel i nieukończony obiekt.
Coś czuję, że interpelacje, krzyki, afery w mediach nic nie pomogą, po prostu budowa utknęła w ślepym punkcie i nie ma komu jej z tego wyciągnąć. Jak inaczej spojrzeć na sytuację, skoro w odpowiedziach na interpelacje piszą co innego, co innego deklaruje prezydent, jeszcze coś innego mówią w dniu otwartym na budowie. Pozostałe prace miały zostać zlecone w marcu, a nie są, rozmowy o wynajem obiektu miały zostać zakończone a wygląda na to, że jeszcze daleko do tego. Inwestor obiektu tak się pogubił, że nie wie czego jeszcze brakuje, bez wynajęcia odpowiedniej ekipy która zbada sytuacje i później podejmie kroki mające na celu ukończenie obiektu, ten nigdy nie zostanie skończony. Trzeba zanalizować sytuację formalną budowy ale również projekt, bo znając Obtułowicza to projekt instalacji IT go przerósł, patrząc jak zaprojektował pomieszczenia wewnątrz trybun i betonowy płot dla VIPów, a do spieprzenia już dużo rzeczy.
Ostatnio edytowane przez PiotrG : 02.05.2010 o godz. 04:13.
|