emjot napisał(a):

Po lekturze wywiadu z Alvarezem w dzisiejszym DP dwa wnioski
- było miło ale się skończyło
- w serie B nie jest źle
Dlaczego? Alvarez nie zgodzi się na obniżkę kontraktu w porównaniu do tego co zarabiał we Włoszech ( bo kariera piłkarza jest krótkia)
dwa: nie interesuje go kontrakt motywacyjny. Co więcej ten który ma z nami teraz nie jest motywacyjny.
wnioskować z tego należy, że w przyszłym sezonie gramy Burym i Singlarem.
|
A możesz zamieścić cały ten wywiad albo dać linka do niego? To byłaby spora strata , może nie taka jak strata np. Marcelo ale jednak piłkarz z pierwszej 11. Ale może jeszcze nie wszystko stracone, może to są dopiero negocjacje, poczekajmy jeszcze trochę na decyzje w naszym klubie i nie wiadomo o co się rozbiło dokładnie. Może to Alvarez chciał astronomicznej kwoty a może Wisła dawała mu śmiesznie mało? I nie piszcie ,że nie ma ambicji - jest wielu dobrych piłkarzy ,ambitnych którzy nie zejdą poniżej jakiegoś pułapu jeśli chodzi o zarobki i również kontrakty motywacyjne ich nie satysfakcjonują, podobnie było z Kosą ( w tym przypadku wiemy mniej więcej o ile poszło) w przypadku Alvareza nie ( możemy się jedynie domyślać a przecież w tych domysłach możemy się mylić znacznie) , weźcie pod uwagę że Alvarez na wypożyczeniu miał kontrakt stały , nie motywacyjny i tak to w tym sporcie jest że po wygaśnięciu kontraktu albo wypożyczenia piłkarz zazwyczaj chce podwyżki jeśli ,np. się sprawdzi a na pewno nie zgodzi się na obniżkę zarobków a kontrakt jest swego rodzaju taką obniżką bo przecież jeśli podpisze na 5 lat a dozna kontuzji , albo przyjdzie jakiś nowy trener który jego nie polubi i będzie preferował na obronie wyłącznie wysokich obrońców to wtedy nawet jeśli będzie walczył na całego i będzie lepszy od swojego konkurenta to może siedzieć na ławce i o drugiej połowie zarobków może zapomnieć...ale oczywiście są to tylko przypuszczenia , jeśli chciałby zarabiać 500 tyś. euro nawet w kontrakcie motywacyjnym to też na taki coś nie możemy się zgodzić ale wg mnie chodzi o niższą kwotę a właściciel Wisły może skąpi, przecież Marcelo Moretto nie chciano dać podobno 130 tyś.euro więc nie zdziwiłbym się jeśli Alvarezowi dawali 100. tyś euro i jakąś małą kaskę dla motywacji... ale tego wiedzieć nie mogę jednak wolałbym żeby Wisła zatrzymała Pablo bo on jest lepszy od Singlara i Burego którzy są za słabi na pierwszą 11. I umieśćcie ten wywiad bo może jakiś dzennikarzyna coś od siebie dołożył albo z niego wcale tak nie wynika...