|
Jeszcze w kwestii liczb odnośnie naszej drogi do mistrzostwa.
Od ostatniej liczbowej reformy rozgrywek (15 zespołów od sezonu 05/06) nie było mistrza kraju , który zanotował by w sezonie więcej niż 4 porażki (my w tej chwili mamy ich na koncie 5 ) .
Jednak z drugiej strony trzeba podkreślić , że ,,nadrabiamy'' te starty pkt spowodowane porażkami , małą liczbą remisów. Straciliśmy w tym sezonie do tej pory 21 pkt , natomiast zespoły mistrzowskie z lat 05/06 , 06/07 i 08/09 straciły kolejno 24 , 28 i 27 pkt .
Wiadomo , że to tylko liczby i aby uzyskać pełne odniesienie , trzeba spojrzeć na szerszy kontekst a konkretnie jak wygląda sytuacja ze zdobyczami/stratami pkt u ,,grupy pościgowej'' . Jednak jakieś pewne ogólne wnioski czy założenia , można wyciągnąć .
|