LanceTS napisał(a):

|
Jesli chcesz spokój to radze Wiślackie osiedla. Natomiast takie osiedla jak piastów, czyżyny itp osobiście nie polecam.
|
Mieszkałem na piastów 13 lat. I jak najbardziej polecam. Raz czy dwa przez te lata była sytuacja, że jakieś pijaczki darły sie pod blokami kim to cracovia nie jest (oczywiście w superlatywach). Co do piastów. Jest przedszkole, żłobek, podstawówka, gimnazjum oraz liceum. Dużo boisk szkolnych oraz super obiekt sportowy podstawówki nr. 89. Wszystko jest bliziutko (poczta, sklepy itd itp). Bardzo dobra komunikacja miejska. Praktycznie do każdego miejsca Krakowa można dojechać z tego osiedla.
Nadal często bywam na piastów ze względu na sentyment do tego osiedla i kumpli.
Powiem na zakończenie tyle, że jeżeli chodzi o rozkład sił kibicowsko. To stwierdzam, że jest 50/50 jak nie większa przewaga Wisły. Tyle, że Wiślacy się nie unoszą swoimi barwami. Natomiast żydki łażą w swoich barwach, jednak są to tylko łyse karki, które tylko czekają aż ich zaczepi jakiś Wiślak.
I jedynie z tego powodu można myśleć, że piastów to 100% cracovii.
Osobiście bardzo polecam do osiedle.
pzdr