wiślak 86 napisał(a):

Ad1 Wyraźnie napisałem sposób śmierci nie moze wplywac na decyzje(zreszta sam stwierdziles ze przypadkową co oznacza ze przypadkowo zostaje sie mężem stanu?)
Ad2 Tak jak wyzej zbieg okoliczności(jezeli by leciał za rok jako byly prezydent na uroczystosci i by zginął czy wtedy również powinien byc pochowany na Wawelu?)
Ad3subiektywne odczycie wiekszosc spoleczenstwa go za takiego nie uwazala i mow co chcesz ale ostatnie sondaze o tym swiadcza (poparcie w granicach 26%)
Ad4i5 Za komuny znak kilkanascie osob ktore duzo bardziej walczyly z komuna niz on(co nie oznacza ze nie robil nic) co do tego ze byl patriota nie chce dyskutowac(mialem napisac ze znam wiekszych od niego ale uswiadomilem sobie ze nie znam miary jaka mozna mierzyc patriotyzm gdyz takiej nie ma!)
ad6 poniewaz zadne powyzsze nie bylo merytoryczne podaj nastepne.
Ludzie pod kuria nie wystepuja jako mieszkancy Krakowa tylko OBYWATELE Polski. I nie rozumiem argumentu ze ktos na 2 roku studiow nie moze protestowac! Czy do tego jest potrzebne ich skonczenie?
|
Od końca - jak ktoś przyjechał z xxx na te studia to niech idzie pod plebanie w xxx i tam protestuje bo póki co w odczuciu "reszty świata" która stanowi pewnie ponad 80% mieszkańców tego pięknego kraju protesty w Krakowie chwały naszemu miastu nie przynoszą. Skończenie studiów nie jest warunkiem dopuszczającym do dyskusji - ale wiek już tak w połączeniu z jakimikolwiek osiągnięciami - mówimy o dyskusji publicznej.
Ad 1 - śmierć symboliczna: dla jednego jest symboliczna dla drugiego nie - kwestia interpretacji. Coś co dla mnie aktualnie jest symboliczne dla Ciebie nie jest. Za 20 lat ocenimy który z nas miał racje.
Ad 2 - co jest niejasnego w stwierdzeniu "podczas pełnienia służby/funkcji państwowej?"
Ad 3 Sondaże emitowane głownie w PO TV i PO Times ,sondaże które przed wyborami nie dawały mu żadnych szans na wygraną .Ostatnie sondaże świadczą również o tym że większość społeczeństwa zrobi go niedługo świętym - reasumując sondaże nie decydują o niczym.
Ad 4 Nie kwestionujesz więc nie komentuję - również zgadzam się byli tacy którzy więcej walczyli
Ad 5 Jw - również zgadzam się nie ma miary patriotyzmu ( a jeżeli jest będzie bardzo subiektywna)
Ew resztę proponuje już na pw żeby się tu nie zrobił prywatny irc. Chętnie odpowiem jutro.