|
"Wawel jest miejscem pochówku królów jako władców państwa. Obecnie nie ma królestwa w Polsce, jest prezydentura, ale prezydent jest głową państwa. W przypadku prezydenta Lecha Kaczyńskiego dodatkową racją historyczną, przemawiającą za jego pochówkiem na Wawelu jest fakt, iż on ofiarą swojego życia obwieścił światu prawdę o Katyniu - powiedział historyk kultury i nauki prof. Julian Dybiec z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Trzeba było dopiero tej ofiary życia prezydenta i 95 innych osób, by wreszcie świat dowiedział się o Katyniu - podkreślił historyk. I to jest ta perspektywa historyczna, która uzasadnia istotę pochówku prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Wawelu - powiedział prof. Dybiec."
I chyba to powinno sceptykom wystarczyć. Protesty nastolatków, czerwonych i popaprańców utwierdzają mnie w przekonaniu o słuszności tego wyboru.
Co do kandydatów to SLd może odgrzebać Olechowskiego albo Cimoszewicza, jest też Majchrowski wspierany przez Oleksego i podobno nie tylko - dodatkowo Majchrowski mocno punktuje medialnie przez ostatnie dni. PIS jest chyba głęboko w d.. bo Jarek pewnie nie ma głowy do walki, Ziobro nieopierzony. Mogą mieć duży problem z kandydatem. Nie wiem kto by miał realne szanse na walkę chociaż nie takie cuda już się działy w polityce. Aktualnie elektorat Pisu będzie mocno zmobilizowany. Gdyby w II turze znalazł się kandydat sld i Komorowski pierwszy raz w życiu ( i pewnie ostatni) zagłosuję na lewicę.
Ostatnio edytowane przez rafkur : 15.04.2010 o godz. 17:11.
|