crazykaro napisał(a):

A co do Piłsudskiego to była osoba która wywalczyła dla Polski nipodległość i jego kult panował już za jego życia. W przyszłości nikt nie będzie wspominał Kaczyńskiego tak jak Pilsudskiego. Poza tym Piłsudski w testamencie sobie zapisał że ma być pochowany na Wawelu
|
Również uważam, ze Kaczyński to nie ten rozmiar kapelusza co Piłsudski, ale wcale nie jestem pewny, ze nie bedzie sie w przyszłosci wspominać ich, nazwijmy to, na podobnym szczeblu. Dowód? Wspomnienie w dzisiejszych tekstach, ze Kaczyński nie moze leżeć obok takich postaci jak Piłsudski i.... Sikorski. A Sikorski jako premier,generał etc w zasadzie od 20 roku nie zrobił niczego sensownego, na Wawelu leży, bo zginał w wypadku. A mimo to - dwa pokolenia po fakcie, wiekszosc wymienia go na równi z Piłsudskim. Owszem, teraz Kaczora tak nikt nie traktuje. Ale za 100 lat? Myslisz, ze ktos bedzie pamietał o małpie w czerwonym albo o sporze o krzesła? Nie. Muzeum Powstania Warszawskiego, "załatwienie" Katynia, ewentualnie (!) Euro 2012, Prezydent Warszawy.
Niezbadane są wyroki boskie.