jakby nie było sprzeciw wobec pochowania L.Kaczyńskiego na Wawelu też jest jakąś formą mitologizacji tegoż miejsca.... bo królowie, bo poeci, bo bohaterowie... i zamek i smok i 1000 lat... zupełnie jak w baśni

a on przecież z bajki nie był
jeżeli jego ciało(proch) miałoby po śmierci paradoksalnie podnieść rangę kraju, to nie wiem czyby się tak temu sprzeciwiał
sam mam mieszane uczucia, bo dla mnie Wawel to jednak trochę taka ... bajka
ale sprzeciwu wyrażać nie zamierzam
wydaje mi się że pochówek na Wawelu będzie miał dużo zwolenników, sprzeciw wyrażają środowiska te same co zawsze
PS. prezydent Brazylii też będzie

?