Sędzia napisał(a):

Znaczy się, byłeś z tej mniejszości? Bo jakby nie było, z tych co głosowali Lech Kaczyński siłą rzeczy otrzymał większość.
Jeśli chodzi o szczyt - nie uważam, żeby to była kłótliwość, tylko reakcja na próbę umniejszania znaczenia prezydentury (jako instytucji) - czyli najwyższego urzędu w Państwie - przez Tuska i Platformę.
Na marginesie zaznaczam, że uważam to całe zajście za duży błąd wizerunkowy LK (ale tylko w tym zakresie).
|
Oj nie twórz nowej rzeczywistości, na wybory poszła mniej niż połowa Polaków (dokładnie 49,7% ), więc jak by nie patrzeć poparła go mniejszość Polaków. To jednak dzisiaj nie ważne. Poza tym teraz nie czas na wyszukiwanie błędów prezydenta, więc powstrzymam się od komentarza, ale proszę bądź odrobinę bardziej obiektywny bo strasznie wykoślawiasz historię.
rafkur mi miejsce pochówku nie przeszkadza kompletnie, chociaż na Lecha Kaczyńskiego nie głosowałem i nie głosowałbym, ale stwarza to pewien precedens, wcześniej było 3 rezydentów: Jaruzelski, Wałęsa i Kwaśniewski. Biorąc pod uwagę szacunek dla urzędu prezydenta, a nie akceptację dla czyichś poglądów ci poprzednicy Lecha Kaczyńskiego też mają prawo tam leżeć.