Wyświetl pojedynczy post
rafkur
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 10.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5194
Stary 13.04.2010, 16:49
W sumie na początku też ( pomimo że byłem zwolennikiem Kaczyńskiego) uznałem pomysł z Wawelem za dziwny ale po namyśle uznałem, że właściwie czemu nie. Pomijając ocenę jego prezydentury ( dla jednych na plus dla innych na minus) to jest to pierwszy pogrzeb prezydenta po II wojnie światowej. Bierutów i innych z przyczyn chyba oczywistych nie liczę. Prezydent jest jakby spadkobiercą majestatu królewskiego wiec Wawel jest dla niego miejscem spoczynku. Dodatkowo dochodzi wymiar okoliczności śmierci - bardziej miejsca. Zginął podczas służby jadąc oddać hołd tym którzy zginęli za ojczyznę. Sumując - po namyśle uważam pomysł z dobry.
Dodatkowo patrząc już tylko i wyłącznie przez patriotyzm lokalny - to wielka promocja dla Krakowa. Wiem, że brzmi to jak brzmi ale miasto ma darmową reklamę na całym świecie.