odnośnie wcześniej wspomnianego braku znajomości sportu przez Prezydenta.
http://sport.tvp.pl/inne/wokol-sport...kibica/1649908
" – Wiedza nieprawdopodobna pana prezydenta. Ja słyszałem o tym, ze on potrafił cytować wyniki i tak rzeczywiście było – podkreśla dziennikarz Polskiego Radia Tomasz Zimoch."
http://sport.wp.pl/kat,113114,title,...9fb8&_ticrsn=5
"
- Gdy prowadziłem Lecha, po meczu z Austrią Wiedeń w szatni zadzwonił mój telefon. Odebrałem, osoba z drugiej strony powiedziała, że będę rozmawiał z prezydentem. Myślałem, że chodzi o prezydenta Poznania. Po chwili odezwał się jednak Lech Kaczyński! Od razu powiedział, że oglądał mecz i pogratulował gry. Powiedział, że nasze występy to świetna promocja polskiej piłki - wspomina na łamach "Przeglądu Sportowego" obecny selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Franciszek Smuda. "
ps. dodam że jakiś czas temu były śmichy-chichy z tego, że Lech Kaczyński grał w piłkę ręczną i stał na bramce.
"Zainteresowanie Lecha Kaczyńskiego sportem było naturalne. – Chodziliśmy do tej samej szkoły i pan prezydent Kaczyński był bramkarzem drużyny piłki ręcznej, która zdobyła wicemistrzostwo Warszawy szkół – wspomina były prezes PZPN, Michał Listkiewicz. "