Wyświetl pojedynczy post
Bronex
Senior Member
 
Od: 04.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5147
Stary 13.04.2010, 15:30
Mało tego nam GW i TVN zaszczepiało ignorancję i mylną wizję ,że żyjemy w państwie unijnym i wszystko za nas zrobi ciocia Aniela i wujek Sarko..A to nie jest tak !!! Wujek Sarko czy ciocia Aniela przede wszystkim kierują się imperatywem narodowym a unia europejska to miły dodatek do umacniania tych narodowych kwestii.. Kaczyński chciał ,żeby Polska nie była supermocarstwem ,ale żeby miała coś do gadania. W Unii kto się postawi ten dostaje coś w zamian. Lewackie media po.......ą ale jest jakiś wymierny efekt tego oporu. A Tusk wpisał się w nurt i teraz już nic nie znaczymy. Pamiętacie jak była wojna w Gruzji i Zdradek Sikorski wyszedł z sali obrad i mówi "Francuz .......i na okrągło". Unijni dygnitarze z Francji i Niemiec chcieli ten konflikt przegadać , Kaczyński zadziałał i swoją brawurą zmusił Unię ,żeby ruszyła dupsko. Inna kwestia Traktat Lizboński , bardzo niejasny szkodliwy przez to dokument. Kaczyński nie podpisywał , ale co zrobił prezydent Niemiec. Co Niemiec też był hamulcowym...

Może na Wawelu znajdzie się chociaż miejsce dla Tuska bo w najbliższym czasie będzie dzierżył władzę absolutną w państwie , Polska praktycznie będzie krajem monopartyjnym ustrojowo. Ciekawi mnie jak spożytkuje ten konglomerat możliwości... Będzie ciężko pozytywnie się zapisać bo PO to obóz władzy a nie partia polityczna z programem ...
Ostatnio edytowane przez Bronex : 13.04.2010 o godz. 15:36.