KoPer napisał(a):

ja mam takie pytanko. Mam w swoim autku felgi 16', które dostałem z salonu. Zastanawiam się nad kupnem 17'. Moje pytanie czy to dobry wybór na polskie drogi?
Pzdr
|
Ja nie mam problemu z 17" i polskimi drogami chociaz przyznaje, ze troche bardziej trzeba uwazac. Przy oponie 225/45 jeszcze sie daje rade. Bierz pod uwage rowniez to, ze opony R17 sa znacznie drozsze niz R16, szczegolnie przy niskich profilach. Pewnie lepiej kupic dobra opone w rozmiarze R16 zamiast jej chinskiego odpowiednika cenowego w rozmiarze R17 - no chyba, ze cena opony nie gra dla Ciebie roli.
KoPer napisał(a):

Wielkość felg nie ma aż takiego znaczenia - najważniejsza szerokość opon
powyżej 205 zaczyna się latanie po koleinach po bokach - przy oponach 17-tkach wielce prawdopodobne że takie oponki będziesz zakładał
przy 225 już jest prawdziwy taniec z gwiazdami jak miałem okazję się przejechać
|
Nie dramatyzowalbym, duzo gorzej mi sie jezdzi na zimowkach, ktore mam 205 niz na letnich 225. Chociaz moze to byc bardziej wynik wyzszego profilu opony niz szerokosci. Generalnie nie zauwazylem jakiegos dramatu, a opona na gladkim asfalcie trzyma sie lepiej niz 215 jaka mialem poprzednio.