Fuks napisał(a):

. I bedzie tak jak w wiekszosci lig, ze jest okreslona czołowka, ktora w kazdym sezonie walczy o mistrza, i pojedyncze zespoły doskakujące do niej na jeden / kilka sezonów..
|
Bo nie ma tak obogatej ligi aby czołowka mogła się zmieniać. Ile potrzeba by wydac kasy aby wejść pomiędzy MU,CHFC,Arsenal? Liverpool póbuje i nic. MC to już w ogóle inna bajka. Ta samo w Niemczech, choć tam klubu mają zbliżowe budżety i jak dla mnie jest to najbardziej wyrównana liga a i tak Bayern i Bayer od lat są w czołowce.. Hiszpania to samo,ścisła czołówka, Barcelona,Real,do tego na zmianę Sevilla i Valencia, Atletico. Niemniej zawsze dwa pierwsze miejsca są w zainteresowaniu Barcy i Realu. Francja, Lyon, Bordeux. Szkocja to już w ogóle patologia

. Portugalia to samo. Nie ma w tym nic szczególnego,że jest ścisła czołowka utzrymująca się wiele, wiele lat. To samo u Nas. Była Legia i Widzew, od 12 lat jesteśmy My i Legia. Nie sadze aby to się miało zmienić. Poza tym działamy na innych zasadach niż kluby 12 ,15 lat temu. Wtedy było zadłużanie,taki polski sportowy kapitalizm

. Uważam,że jednak Widzew za jakiś czas,dwa,trzy lata też zacznie mieścić się w czołówce. Może nie będzie walczyć o MP ale zawsze 3,4 powinien być. Co by nie mówić jest to...Widzew. Móiwsz i wiesz o co chodzi. Nie żadne tam Amiki,PolonioDysko,Bełchatów. To są efemerydy,które są,bo to ich okres,ale póżniej zmienią się miejscami z innymi. Tak samo uważam,że po 2012 roku wygaśnie zapał co niektórych sponsorów i właśnie wtedy nastapi wymaina efemerydalna.