Czarny napisał(a):

Właśnie te 75 baniek jest również na zakres prac które wykonawca ma obecnie, bo po dostarczeniu kompletnej dokumentacji przez Obtułowicza, okazało się że również trzeba zrobić pewne prace nie uwzględnione w kosztorysie, między innymi dotyczące wzmocnienia całej konstrukcji trybuny zachodniej.
"Wkrótce Prezydent Miasta zwróci się do radnych o zapisanie dodatkowych 75 mln zł na dokończenie obiektu. Wzrost kosztów to kolejny efekt poprawek w projekcie wykonawczym, trzeba m.in. wzmocnić stropy kondygnacji trybuny zachodniej. Miasto zapewnia też, że poszukiwany jest zarówno operator jak i sponsor tytularny obiektu - po ukazaniu się ogłoszenia w tej sprawie w magazynie "Forbes" zgłosiło się kilku chętnych".
|
Ja mam nadzieję, że tylko niewielka część tej kwoty to kasa na "wzmocnienie" trybuny zachodniej. Bo jeśli to jest z 30mln jak w wypadku zmian budżetu w listopadzie/grudniu to zaraz się okaże, że te 75mln to ciągle nie koniec, bo zabraknie na wyposażenie wnętrz trybuny zachodniej czy budowy wnętrza trybuny północnej, bo od IT to się już nie wywiną, zbyt głośno o tym już było.
Jeden wielki burdel, nie wiadomo co na co i ile. Czekam na odpowiedź na interpelację, powinna ona rozwiać wątpliwości o ile dostaniemy rzeczowe odpowiedzi.