Wyświetl pojedynczy post
banasik
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: SHUT UP PIG !!!

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1625
Stary 11.03.2010, 20:03
Proud napisał(a):Wyświetl post
co do Ibrahimovica się zgodzę.

ale co do Rooneya, muszę trochę znów "po.......ic"

Rooney rzeczywiści jest jednym z najlepszych piłkarzy świata(może najlepszy, może nie, ciężko to ocenić) ale porównanie go stylem do Inzaghiego czy Raula to gruba przesada...w sensie rodzaju zadań jakie mają wyżej wymienieni zawodnicy. Włoch i Hiszpan to lisy pola karnego, zawodnicy przebiegli. Inzaghi dodatkowo bardzo mało efektowny, za to efektywny. Raul za najlepszych lat grał piłkę ładną dla oka, elegancką.

Natomiast Anglik jest typowym "harpaganem" (w dobrym tego słowa znaczeniu) harującym na całej szerokości boiska, z doskonałą wytrzymałością, z sercem do gry, z niesamowitym ciągiem na bramkę. Obecnie to On ciągnie cały ManUtd do przodu. Ciekaw jestem jak zagrają bez Niego.

Jak porównujesz stylem Rooneya do Inzaghiego czy Raula, to nie dziwię się, że uważasz Real za bardzo techniczną drużynę. Taki Arsenal jest bardziej techniczny.
Może niejasno się wyraziłem. Z porównaniem Roo do Raula i Inzaghiego chodziło mi generalnie o to, że bez "fajerwerków", super techniki i bezsensownego efekciarstwa można być wspaniałym pilkarzem. Rooney gra najpiękniej, bo... najprościej - zasada 3xP - Przyjąć, Pobiec, Przy.......ić. I ja to kupuje. On łączy to, co każdy napastnik mieć powinien - umiejętność podejmowania decyzji w ułamku sekundy, szybkość, siłę i... "to coś", co wyróżnia napastników wybitnych od szaraków.

A MU niedawno grało bez Rooneya - z Wolverhampton i męczyło się niesamowicie, wprawdzie wygrało 1:0 po golu Scholesa, ale tak siermiężnego MU dawno nie widziałem.

A co do Arsenalu... C'mon... Wszyscy zachwalają Arsenal, pieją z zachwytu nad grą od lat, a ja sie, ****a, pytam, kiedy oni ostatnio coś osiągnęli? Ich głównym "hamulcowym" jest Wenger, który za nic w świecie nie chce wykładać funtów na nowych piłkarzy. Arsenal uzupełniony jednym zawodnikiem na każda pozycję powinien być najlepszy w Anglii, ale nic ponad to.
Odpowiedz cytując