Wyświetl pojedynczy post
prober
Senior Member
 
 
Od: 08.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5119
Stary 10.03.2010, 17:46
Widzę, że w niektórych przypadkach dyskusja przypomina kopanie się z koniem. Jeżeli macie nadmiar energii i pragniecie ekspresji swoich emocji to polecam karaoke wieczorem ze znajomymi zamiast prowokowania idiotycznych dyskusji o pochodzeniu Avrama Granta, stawianiu pomników Maciejowi Skorży za całokształt pracy, itp.

Uświadamianie jak należy korzystać z forum to nie moja rola, ale widzę, że niektórzy stosują następującą metodę:
1. Napisz pierwszą myśl, która przyjdzie ci do głowy.
2. Wyślij.
3. Czekaj na odpowiedzi i broń swojego stanowiska niezależnie od sensowności argumentacji.
4. W przypadku zakończenia dyskusji o danym wątku przejdź do pkt 1.

A powinno być tak:
1. Zapoznaj się z faktami.
2. Poznaj wartościowe opinie innych i interpretacje.
3. Pomyśl.
4. Pomyśl jeszcze raz.
5. Jeśli masz coś sensownego do przekazania innym to:
5.1. Napisz.
5.2. Pomyśl nad tym, co napisałeś.
5.3. Wyślij.
6. Jeśli nie masz nic sensownego do przekazania innym to wróć do pkt 1 lub 2.


minigaleria forumowych wynalazków językowych (zbieram kolejne!): Balon, Balonik, Dzida, Dziwnie spokojny, I tyle w tym temacie, Kicha, Miałem przeczucie, Na pałę, Napinka, Nie mam pytań, Oddychać rękawami, Padaka, Pan Basałaj, Pan Cupiał, Parch, Piach, Przypał, Siara, Szrot, Wspomnicie moje słowa