ToTylkoJa napisał(a):

|
Serbia czy Chorwacja również nie posiadają jakiś super boisk (często widziałem nawet jak Partizan grał na kartoflisku)
|
w przypadku Serbii czy Chorwacji oraz Brazylii czynnikiem decydującym jest klimat. Cały rok można w piłkę grać.
Jeśli chodzi o Ukrainę czy Białoruś możliwe że bieda ma znaczenie. Chłopaki chcą się po prostu wyrwać z tego życia. U nas już poziom życia jest lepszy...nie wiem, takie mam odczucia.
Nie ma czegoś takiego jak geny do piłki w narodzie...w pojedynczych przypadkach owszem, ale nie w senie ogólnym. Dlaczego te geny mamy np do siatkówki, a do piłki mielibyśmy nie mieć? Ktoś po prostu gra więcej, przez co jest lepszy, a jeśli ten sport jest w miarę szeroko dostępny, to jeden chłopak na tysiąc przejawi talent do tego sportu i zostanie gwiazdą.