|
Masz rację z tym , że takich piłkarzy na zachodzie jest mnóstwo. Wystarczy sobie popatrzeć na zaplecza drużyn takich jak Barcelona, Lyon, Ajax, PSV ilu młodych piłkarzy odchodzi co roku z tych klubów za darmo. Tylko dlatego, że przebić się w takim zespole do pierwszego zespołu jest bardzo trudno. A że nie mają wyrobionej marki nikt się nimi nie interesuje. To jest właśnie pomysł na politykę transferową mniej zamożnych klubów, aby sprowadzać młodych piłkarzy wyszkolonych w dobrych klubach tj. w/w. W polskiej lidze jest mu się łatwiej wypromować i zyskać na cenie. Trzeba popatrzeć prawdzie w oczy. w tych czasach piłka nożna to biznes, transfery, reklamy itd.
|