|
Pełna zgoda z ravem.
Klub powinien wystosować następującą odpowiedź do Prezydenta Miasta w przybliżonym jak poniżej stylu :
1/. WK nie wyobraża sobie nie oddania stadionu w ustalonym terminie, na którym będą mogły być przeprowadzane rozgrywki międzynarodowe w Lipcu 2010 i krajowe w Sierpniu 2010.
2/. WK jest w trakcie rozmów z kandydatami na operatora stadionu a także rozważa inne rozwiązania przejęcia stadionu, w tym samodzielnego lub we współpracy z Miastem. Z uwagi na złożoność problematyki a zwłaszcza nieakceptowalnych przez klub warunków stawianych przez Prezydenta, a dotyczących konieczności dokończenia budowy stadionu przez WK lub jej operatora ( trybuna D oraz IT itd ? ), nie znając nawet kosztów tego dokończenia budowy stadionu, WK w ramach bycia operatorem lub w imieniu operatora z którym prowadzi rozmowy, nie jest w stanie w umówionym terminie udzielić odpowiedzi w sprawie przejęcia stadionu na etapie niedokończonym i bez zapewnienia Prezydenta o jego kompleksowym dokończeniu w ciągłości prac budowlanych.
3/. Dopiero z chwilą wyjaśnienia i ustalenia, że Prezydent w Lipcu odda zgodnie z umową, stadion zdolny do w/w rozgrywek piłkarskich i ewentualnie w trakcie tych rozgrywek w trybie bezpośrednim inwestor oraz wykonawca uzupełnią wszystkie brakujące jego elementy w standarcie " ELITE", WK będzie mogła rzeczowo powiadomić Prezydenta o swojej decyzji w sprawie przejęcia stadionu w roli operatora tego stadionu lub współpracy z takowym operatorem czy ewentualnie z Przezydentem.
4/ W celu podjęcia decyzji w sprawie tzw. operatora stadionu, WK prowadząc intensywne analizy i działania w tej materii, musi także uzyskać od Prezydenta niezbędne informacje, dotyczące kosztów ostatecznych tego stadionu oraz terminów ostatecznego zamknięcia pod klucz wszelkich prac stadionowych oraz infrastruktury wokół stadionowej, takiej jak drogi dojazdu, piesze trakty, parkingi itp. Ponadto, niezbędna jest też informacja o powierzchni komercyjnej stadionu oraz jej strukturze czy rozmieszczeniu w obiekcie stadionowym, co pozwoli przeprowadzić wstępną symulację kosztów i zysków z tej powierzchni, a na dziś WK nie dysponuje planami oraz kosztami ostatecznymi tak całego stadionu i infrastruktury wokól stadionowej, jak i powierzchni komercyjnej stadionu.
5/. WK zdaje sobie sprawę z uciekającego czasu w sprawie określenia się co do operatora stadionu i nie wyobraża sobie, aby nie mogła z przyczyn od siebie niezależnych a dla sprawy bardzo istotnych, dojść do porozumienia w tej sprawie z Prezydentem. W przypadku dalszego jednak podtrzymywania warunku dokończenia budowy przez WK lub jej operatora, co nigdy nie było przedmiotem jakiejkolwiek umowy pomiędzy nami, oznaczać to będzie, że z winy Miasta, WK nie będzie mogła użytkować tego stadionu w roli operatora. Od Prezydenta wtedy będzie zależeć, czy WK w ogóle będzie mogła użytkować ten stadion i nadal posiadać na nim swoją siedzibę, wraz z niezbędną dla klubu infrastrukturą obsługi klubu.
Ostatnio edytowane przez kot : 05.03.2010 o godz. 15:06.
Nie ma rzeczy niemożliwych.
|