Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7853
Stary 05.03.2010, 10:12
Po szybkim zredagowaniu przez mnie pytań do Radnego Olszówki poszła taka wersja pytań, być może bedę jeszcze jakieś zmiany:

1. Pan Prezydent odpowiadając na pkt.10 poprzedniej interpelacji - Czy w zakresie głównego wykonawcy jest dostarczenie pełnego wyposażenia sal konferencyjnych, szatni, pomieszczeń TV oraz dziennikarskich?stwierdził że nie jest to zakres Wykonawcy – jednocześnie w odpowiedzi na pkt.12 Pan Prezydent pisze że zgodnie z umową z Wykonawcą stadion ma posiadać klasę Elite.Istnieję tu sprzecznośc ponieważ stadion z kategorią Elite –powinien posiadać miedzy innymi:
a. przynajmniej jedną sala konferencyjna z biurkiem, stanowiskiem dla kamery, podwyższeniem, rozdzielaczem, nagłośnieniem i krzesłami
b. stadion musi posiadać lożę prasową dla reprezentantów mediów spełniającą następujące warunki: Minimum zadaszonych miejsc:200, Minimum zadaszonych miejsc z blatami:100, Wszystkie siedzenia z blatami muszą być wyposażone w kontakt i łącze telefoniczne/modem.
c. Stadion musi posiadać przynajmniej jedno pomieszczenie robocze dla mediów z biurkami i urządzeniami komunikacyjnymi (telefony, faksy, internet) o powierzchni 150 m2
d. Stadion musi posiadać studio/a TV spełniające następujące wymogi: wymiary :5m x 5m x 2,3m (d-s-w)
e. Wyposażenie w stały system CCTV( zamontowane ruchome kamery dla monitoringu widzów, bezpośredniej okolicy stadionu, wejść i wszystkich przestrzeni w samym stadionie. )wewnątrz i na zewnątrz stadionu System musi posiadać wbudowaną funkcję wykonywania zdjęć widzów i posiadać kolorowe monitory w pomieszczeniu kontroli
jak również stadion który ma być dopuszczony do polskich rozgrywek ligowych ma posiadać w pełni wyposażona szatnie.co powoduje że stadion w lipcu nie będzie spełniał wymogów kategorii Elite zgodnie z zawartą umową z Polimex Mostostal .Prosze o ustosunkowanie się do powyższej interpretacji.
2. Nawiązując po pkt.1 z jakiego powodu przez ponad rok od rozstrzygnięcia przetargów na trybuny wschodnią i zachodnią nie zabezpieczono środków i nie ogłoszono przetargów na ich niezbędne wyposażenie? Pomieszczenia na trybunie zachodniej są niezbędne do rozegrania meczu (szatnie dla zawodników, pomieszczenia kontroli antydopingowej, zaplecze techniczne, pomieszczenia dla mediów, komentatorów, zarządzanie stadionem jak również strefy kibiców czyli w pełni wyposażone punkty gastronomiczne, toalety).Bez tego stadion nie będzie mógł być dopuszczony do rozgrywek
3. Dlaczego przetarg bądź zlecenie wykonania murawy dokona się dopiero w marcu 2010r i czemu nie było to uwzględnione w przedmiarach , podobnie jak inne elementy (sieci komputerowe,monitoring,systemy sprzedaży biletów etc)o które dopytywali się uczestnicy przetargów,przez co były znane urzędnikom na nie odpowiadajcym?
4. Dlaczego sportową inwestycją miejską jaką jest stadion Wisły zajmuje się ZIKIT a nie powołana do takich celów ZIS?
5. Ile Klub Sportowy Cracovia lub jej operator dokłada swoich środków finansowych do budowanego stadionu przy ul.Kaluży?
6. Z jakiego powodu przetarg na stadion Cracovii przeprowadzony był uwzględniając niezbędne wyposażenie teletechniczne, wyposażenie pomieszczeń pod trybunami i za całość prac zapłaci miasto/gmina Kraków, a niezbędnego zaplecza i instalacji na stadionie Wisły brak i ma za to płacić operator czyli tym samym być może klub?
7. Dlaczego prezydent sprzeciwia się zwiększenia atrakcyjności stadionu poprzez atrakcyjny i związany z barwami klubowymi układ krzesełek mimo że nie zwiększa to kosztów?
8. Czy Pan Prezydent uważa ze stadion z krzesełkami niebieskimi oraz żółtymi przejsciami jest właściwy dla stadionu miejskiego Wisły Kraków?
9. Czy wygląd stadionu jest ważny dla infrastruktury wokół stadionu (Park Jordana,Błonia)? Jeśli tak czemu dopuszcza się pozostawienie nie przysłonietych elementów wentylacji i klimatyzacji na dachu stadionu - doskonale widocznych z wcześniej wymienionych miejsc?Pomimo że jest to żaden koszt w porównaniu z innymi elementami? Właściwie można uznać brak maskowania za wadę projektu architektonicznego.
10. Dla kogo miasto buduje stadion, skoro stanowisko kibiców Wisły (przyszły podmiot utrzymujący inwestycję) nie tyle nie jest uwzględniane ale nie jest także w ogóle brane pod uwagę?
11. Czy miasto rozważa możliwość braku zgody Wisły na odbiór stadionu, gdy ten nie będzie wykończony w 100%? Jeśli tak, to jak wyobraża sobie utrzymanie stadionu?
12. Czy przewiduje się modernizację ulic w okolicach stadionu Wisły? (Piastowska, Reymonta, 3 Maja, Domeyki, Chodowickiego)
13. Jak będzie wyglądać ul. Reymana ? (jeżeli będzie to deptak - czy miasto ma na to zarezerwowane środki)

14. Dlaczego cały czas utrzymywana jest data oddania stadionu gotowego do rozgrywania meczy w lipcu 2010r, skoro do tego czasu nie będzie gotowe niezbędne zaplecze i instalacje IT? W lipcu wykonawca odda stadion w stanie nieprzystosowanym do rozgrywania meczy, przy czym jeszcze około 2 miesięcy zajmą odbiory. Warto wspomnieć że budowa samego dachu na trybunie wschodniej trwa ok 3 miesiące
15. Klub ponosi ogromne straty finansowe ze względu na rozgrywanie meczy poza Reymonta 22 .Czy Pan Prezydent zdaje sobie z tego sprawę – nawiązując do wypowiedzi Pana Prezydenta z dnia 03.03.2010r i sugestii że klub nie może się zdecydować na zostanie operatorem i wydanie szacunkowo 50mln zł na dokończenie stadionu który powinien być przekazany zgodnie z umową z Polimex Mostostal w stanie gwarantującym otrzymanie kategorii Elite
16. Czy były prowadzone poszukiwania sponsora tytularnego stadionu, który w zamian za wieloletnią reklamę wnosiłby coroczną opłatę lub dołożyłby się do budowy stadion? Czy ewentualny operator będzie miał prawo do szukania takiego sponsora?
17. W jaki sposób określona będzie wartość od której Wisła płacić będzie procent za dzierżawę stadionu lub jego części? Czy według jedynej racjonalnej metody inwestycyjnej lub zysków?
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej
Odpowiedz cytując