Wyświetl pojedynczy post
nesta
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków, Galicja

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#525
Stary 28.02.2010, 12:50
Wyszkolenie pilkarskie Ba jest bardzo wysokie, zgadzam sie z tym co zostalo napisane. Ale zobaczcie tez jak poruszal sie po boisku, jak wychodzil do gry, do pilki. Ustawial sie dokladnie tam gdzie trzeba aby inny Wislak mogl mu zagrac. Ale odrazu przypominaja sie opowiesci polskich pilkarzy wyjezdzajacych za granice o tym, ze tam ich dopiero trener nauczyl madrze biegac, ustawiac sie, taktyki. I ze tam juz juniorzy maja wieksze pojecie o tych aspektach gry od seniorow w Polsce.
Dlatego ten medal ma dwie strony. Bo to tylko pokazuje jak niskim potencjalem personalnym dysponuje Wisla (z kilkoma wyjatkami) w porownaniu do chocby srednich druzyn z mocnych lig europejskich. Jesli facet po paru miesiacach rozbratu z pilka, nie lapiacy sie do Auxerre, ciezkiej kontuzji juz widac ma najlepsza technike i umiejetnosci sposrod pomocnikow w druzynie. Tak jak kiedys Kalu przychodzacy z rezerw Espanyolu.
A co za tym idzie, moze warto rowniez pod tym katem popatrzec na osobe trenera ? Czy jednak nie warto zainwestowac w szkoleniowca z zagranicy i dac mu ten 1-2 sezony pelnego zaufania aby zrobil z Wisly druzyne, ktora probowalaby chociaz zblizyc sie do europejskiego poziomu. Bo okej, pal licho juz ten wynik.. Ale przeciez Wisla nie umiala stworzyc prawie zadnej skladnej akcji niosacej zagrozenie pod bramka. Juz nie wspominam o rzutach roznych - bylo zle, a jest tragicznie pomimo, ze w skladzie sa Glowacki i Marcelo. To Szymkowiak musi takiej druzynie jak Biala Gwiazda zwracac uwage zza murawy, ze pilka powinna byc silnie dokrecana ? A tu wychodzi Maczynski i wali balona jak w klasie okregowej, w ostatniej minucie meczu.. Przeciez to jakas parodia jest, to powinien byc automatyzm na tym poziomie. Energia, ogien, wyszarpanie zebami tego wyniku.
Ostatnio edytowane przez nesta : 28.02.2010 o godz. 12:53.
Odpowiedz cytując