Wyświetl pojedynczy post
Uran235
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: Łódź

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21730
Stary 26.02.2010, 18:12
maci0s napisał(a):Wyświetl post
Jezu o czym ty m3;wisz... ? ja myslalem ze my o prawie pierwokupu rozmawiamy a nie o zamkach z piasku...:/
Nadrzędnym prawem dla klubiu jest prawo fifa uefa... ale masz racje... jak tam dadzą ze mozna zawodników zabijać, to tego zrobic w polsce nie możemy...

widzisz jaka skrajnosć? jak cholernie przerysowałem ta sytuacje
Nieprawda. Nadrzędnym prawem dla klubu jest prawo lokalne. To, co ustali sobie fifa i uefa to zbiór śmiesznych regulacji, które z łatwością mogą zostać obalone w każdym sądzie pracy przez byle jakiego prawnika. Jedyny haczyk- fifa i uefa o tym wiedzą, jeśli idziesz do sądu prtacy przeciwko fifie/uefie oni Cię zawieszają w prawach sportowych. Dlatego kiedy gryzą się powiedzmy kluby z Azerbejdżanu i Gruzji- UEFA ma pole do popisu, bo nie ma stosownych praw międzynarodowych i niewiadomo kto miałby rozstrzygać taką sprawę. Ale kiedy mówimy o klubach z UE, uefa nie ma nic do gadania, bo UE ma stosowne regulacje międzynarodowe. Prawa bosmana itp. wynikają z regulacji praw pracownika w UE i nie obowiązują poza UE np. w Brazylii nie ma prawa Bosmana.
Ostatnio edytowane przez Uran235 : 26.02.2010 o godz. 18:15.
Odpowiedz cytując