Fuks napisał(a):

|
eh. Przepisy UEFA i FIFA nie mają NIC wspolnego z żadną umową międzynarodową, a tym bardziej z jej ratyfikacją. Zrozum, ja nie pisze ze nie masz racji z prawem pierwokupu okreslonym przez FIFA czy tam UEFA, ale przepisy tych organizacji NIE SĄ źródłem prawa powszechnie w Polsce obowiązującego. Wiadomo ze kluby muszą dzialac zgodnie z przepisami pilkarskich federacji, ale nie mylmy takich podstawowych pojec
|
Ale ja nigdzie nie powiedziałem ze ma wpływ na kodeks cywilny danego kraju!!
Jednak ma wpłyyw na nasze kluby!!
Nazwałem to umową miedzynarodową zeby to zobrazowac a nie trzymac sie stricte definicji tego pojęcia...
Jak chcesz to nazwe to "porozumieniem ponad podziałami... "
