Wyświetl pojedynczy post
maci0s
Banita
 
Od: 12.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21712
Stary 26.02.2010, 17:34
dj_ibutti napisał(a):Wyświetl post
A od kiedy to FIFA i UEFA tworzą prawo? Mogą co najwyżej ustalać prawo wewnętrzne rozgrywek, a prawo obowiązujące w kwestii umów to jak najbardziej Prawo Cywilne.
A kto według Ciebie tworzy prawo transferowe? Kazdy kraj osobno a na prawo bosmana, webstera to akurat w kazdym kraju wpadli na to samo Wiłs nalezy do PZPN, ten do struktur europejskich i dlatego prawo ustanowione przez uefe jest prawem obowiązującym kazdy klub, niewazne czy z unii czy z tadżykistanu!!

Jak Ty sobie wyobrażasz transfery jeśli prawo nie zostało by ujednolicone? Kraj nie ma tu nic do gadania!!

Zresztą w KC masz tak samo czarno na białym
Przedmiotem prawa pierwokupu może być między innymi nieruchomość lub jej część. Sprzedawca ma obowiązek respektowania tego prawa. Rzecz której dotyczy prawo pierwokupu może być sprzedana osobie trzeciej tylko pod warunkiem, że uprawniony do pierwokupu swego prawa nie wykona. Podkreślić należy, że w przypadku sprzedaży nieruchomości objętej prawem pierwokupu na rzecz osoby trzeciej nie mamy do czynienia z umową warunkową, ale z umową zobowiązującą do przeniesienia własności.
Ostatnio edytowane przez maci0s : 26.02.2010 o godz. 17:38.
Odpowiedz cytując