dj_ibutti napisał(a):

|
A od kiedy to FIFA i UEFA tworzą prawo? Mogą co najwyżej ustalać prawo wewnętrzne rozgrywek, a prawo obowiązujące w kwestii umów to jak najbardziej Prawo Cywilne.
|
A kto według Ciebie tworzy prawo transferowe? Kazdy kraj osobno

a na prawo bosmana, webstera to akurat w kazdym kraju wpadli na to samo

Wiłs nalezy do PZPN, ten do struktur europejskich i dlatego prawo ustanowione przez uefe jest prawem obowiązującym kazdy klub, niewazne czy z unii czy z tadżykistanu!!
Jak Ty sobie wyobrażasz transfery jeśli prawo nie zostało by ujednolicone? Kraj nie ma tu nic do gadania!!
Zresztą w KC masz tak samo czarno na białym
Przedmiotem prawa pierwokupu może być między innymi nieruchomość lub jej część. Sprzedawca ma obowiązek respektowania tego prawa. Rzecz której dotyczy prawo pierwokupu może być sprzedana osobie trzeciej tylko pod warunkiem, że uprawniony do pierwokupu swego prawa nie wykona. Podkreślić należy, że w przypadku sprzedaży nieruchomości objętej prawem pierwokupu na rzecz osoby trzeciej
nie mamy do czynienia z umową warunkową, ale z umową
zobowiązującą do przeniesienia własności.