Jeszcze znalazłem taki tekst ze strony Lazio, wiele mówiący, dlaczego klub jest gotowy pozbyć się Nigeryjczyka choćby w ostatnich dniach/ godzinach okienka:
Cytat:
|
La società biancoceleste ha bisogno di sfoltire la rosa. Ha 33 giocatori e Reja non può allenare tre squadre in una. Su questo punto è stato molto chiaro. Ha puntato su 23 pedine e gli altri sono sulla lista di sbarco.
|
czyli:
drużyna biało-niebieskich [Lazio] potrzebuje odchudzenia kadry. Klub ma w tej chwili 33 graczy i Reja [trener] nie może trenować 3 drużyn [ 3x11 = 33 ] jednocześnie. Ta sprawa jest bardzo jasna. Trener wyznaczył 23 piłkarzy, a reszta trafiła na listę do odejścia.
Ja rozumiem to tak: Lazio chce odchudzić kadrę i zarobić choć trochę, Wisła chce kogoś tanio pozyskać, do zamknięcia okienka jest jeszcze trochę czasu. W negocjacje zaangażował się nawet prezes klubu Lotilo [ il presidente Claudio Lotito sta trattando la cessione fino a giugno]. Bardzo możliwe, że machnęli ręką na menago - niech sobie jedzie do Mediolanu, połazi po sklepach i nie przeszkadza w negocjacjach...