Wyświetl pojedynczy post
Ela
Pro Publico Bono
 
Od: 08.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#664
Stary 26.02.2010, 08:16
Illargui napisał(a):Wyświetl post
Bardzo dobry występ naszych biegaczek. To co zrobiła Justyna, to jest po prostu inna liga ... rewelacja!!!

Justyna jest oczywiście w świetnej formie i z pewnością zostawi w tyle ogromne rzesze zawodniczek, bo je po prostu zamęczy, ale układ tych tras wymaga dodatkowo świetnej techniki. I tu będzie zyskiwać Bjoergen. Jestem pełna podziwu dla Justyny, ale trzeba przyznać, że te Igrzyska pokazały, że ma braki techniczne przede wszystkim na zjazdach, które to nie pozwalają jej na dorównanie Bjoergen. Z drugiej strony może Marit na tak długim dystansie jednak nie wytrzyma biegu w tempie Justyny ...
Co do techniki - pełna zgoda. Zjazdy i wiraże to slaba strona Kowalczyk..
Ale to jest bieg na 30 km jednak. Tutaj technika liczy się mniej a bardziej wytrzymałość.
Mam wielką nadzieję, że mimo wszystko Bjoergen na tym dystansie " spuchnie"

A za wczorajszy występ naszej sztafety i przede wszystkim Justyny - ogromne słowa uznania !
Brawo !
Ależ ta Kowalczyk jest ambitna.
Liczę jutro właśnie na tą cechę jej charakteru


Cytat:
A tak na marginesie - nie lubię teorii spiskowych, w tej całej - nazwijmy to - "aferze astmatyczek" drażni mnie bardzo brak konkretów, np. jaki lek dokładnie zażywa Marit, czy on nadal jest zakazany (bo słyszałam też wersję, iż każda biegaczka może go zażywać od stycznia tego roku), jak on oddziałuje na osobę zdrową, itd., natomiast widok Marit po ukończeniu dzisiejszego biegu, która z jednej strony wypracowuje taką przewagę, a z drugiej w ogóle, ale to - w ogóle nie jest zmęczona - był naprawdę zadziwiający ...
Nie była zmęczona bo to było tylko 5 km.
Poza tym na ostatnich kilometrach miała komfort i nie musiała biec na maksimum swoich możliwości.
Odpowiedz cytując