Wyświetl pojedynczy post
Lewy'88
Senior Member
 
 
Od: 11.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#961
Stary 25.02.2010, 18:41
zgadza się można robić 5 serii jednym ciężarem, wtedy w następnym tygodniu dokładamy (to to samo, tylko progresja jest co tygodniowa, a nie po każdej serii na treningu), wszystkiego trzeba sprobować bo na każdego to działa inaczej. Wg. mnie lepsza jest progresja na każdym treningu, bo lepiej jak mięsień się męczy stopniowo, ponadto przy pierwszych seriach na lekkich ciężarach mięśnie się przygotowują i rozgrzewają do ostatniej serii naszych 5 maxymalnych powtórzeń. Zmniejsza to ryzyko kontuzji. Zresztą poprostu (mi przynajmniej) się ćwiczy jak dokładam co serie



przy zwykłym FBW też można robić progresję co tydzień, nie co serie, chodzi tylko o to żeby dokładać i się rozwijać
Ostatnio edytowane przez Lewy'88 : 25.02.2010 o godz. 18:43.
Odpowiedz cytując