Wyświetl pojedynczy post
WioReXXX
Senior Member
 
 
Od: 04.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1543
Stary 24.02.2010, 21:48
Wojtek_Lok napisał(a):Wyświetl post
To co Ci sędziowie wyprawiają to już patrzeć się nie da. Najpierw słusznie daje żółtko za symulowanie Milito, a potem ewidentny karny i nie ma nic. To jak uznał, że symulował Kalou to czemu nie dał mu żołtej? Hiszpan to powinien bykom jajca huśtać, a nie mecze sędziować.

Nie masz pojęcia o sędziowaniu to nie pier....
Tak się składa, że robię kurs sędziowski i rzeczywiście karny być powinien. Ale jeżeli sędzia go nie gwizdnął to niekoniecznie znaczy, że musi dać żółtą za symulowanie. Mógł tej sytuacji nie widzieć, nie być pewien, nie zauważuć faulu, więc po prostu to puścił. Inna sprawa, że np napastnik może przewrócić się od zderzenia z obrońcą, bez faulu. I co wtedy też żółta dla napastnika?
Sędzia daje żółtą kartkę za symulowanie, kiedy jest dwustuprocentowo pewien swojej decyzji. Tak samo sędzia ASYSTENT (nie ma czegoś takiego jak liniowy - tak na przyszlość) podnosi chorągiewkę ze spalonym jak również jest przekonany. Inaczej, kiedy nie jest pewny po porstu to puszcza, tyle.
A wszystkim tutaj radzę wziąć kiedyś przepisy piłki nożnej i przeczytać. Gwarantuję Wam, że nawet jeżeli futbolem interesujecie się wiele lat, znacie go z telewizji i z boiska, to o niektórych przepisach nei macie nawet pojęcia. Sam wiem z własnego przykładu.
Odpowiedz cytując