Cetnik napisał(a):

|
Shatili w Gruzji..blisko granicy z Czeczenią a mieli tą osade założyc Krzyżowcy uciekający z ziemi świętej. Jeżęli chodzi o muzułmanów/tatarów w polskim wojsku to ich oddziały nazywano ułanami ale nie wiem czy o to chodzi w tym wypadku..walczyli jeszcze Czerkiesi, zwani Petyhorcami wcześniej.
|
Wszystko gra. Petyhorcy. A jeśli służyli w tej formacji jacyś górale z Chewszuretii, gdzie leży Szatili - to prędzej chrześcijanie albo animiści, niż muzułamanie.