Wyświetl pojedynczy post
olTSchool
PSIA KREW
 
Od: 12.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2214
Stary 14.02.2010, 17:48
Nie Bałkany wprawdzie, ale ludność tamtejsza podobnie impulsywna.

Ta wioska-forteca, jest położona w górskiej dolinie, tuż obok granicy z wyjątkowo niespokojnym regionem. Żeby do niej dojechać, trzeba przebić się przez jakieś 60-km drogi bez asfaltu, wspiąć na przełęcz o wysokości prawie 3000 metrów, plus nie utopić przy przejeższaniu przez kilkanaście strumieni i jedną rzekę.

Jej mieszkańcy trochę ponad 100 lat temu hołdowali jeszcze takiej modzie:



Tyle podpowiedzi - to podnieśmy poprzeczkę:
1. Jak nazywały się podobnie zbrojne formacje w polskim wojsku?
2. Skąd wg. mocno konfabulacyjnej legendy przybyli załozyciele osady?
Odpowiedz cytując