Mareq napisał(a):

A mnie obchodzi to , czy ktoś miał rację pisząc , że rząd nie chce robić cięć w administracji . Biorąc pod uwagę , to że gabinet Tuska zainicjował działania mające na celu obniżyć zatrudnienie w administracji .
Kiedy będziemy mogli oceniać , czy chęci nie są pozorowane ?
Jak rząd przyjmie projekt aktu ? jak przejdzie przez parlament bez znaczących poprawek ? Jak prezydent go zawetuje , czyli wystąpi brak efektów , to też nie będziemy mogli oceniać , że rząd chciał ?
|
Nikt nie ocenia polityków po deklarowanych (zawsze dobrych) chęciach. Jeżeli przeprowadzą sprawnie redukcję administracji, będzie można mówić o sukcesie. Jeżeli spłodzą jakiś bubel albo temat się rozmyje, to nikogo raczej nie będzie obchodzić, że "chcieli dobrze".
Na razie nie zrobili w tej kwestii nic.