Wyświetl pojedynczy post
rav
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7055
Stary 06.02.2010, 20:06
PiotrG napisał(a):Wyświetl post
Tylko do tego potrzeba ukończonej na lipiec trybuny zachodniej, a ja nie wierzę, że w 4 miesiące (bo wcześniej intensywnych prac niż na początku marca nie wznowią, oby do tego czasu mieli odpowiednią ilość gotowego projektu) skończyli tę trybunę. Ba nawet przy pełnych pracach na 3 zmiany ta trybuna w lipcu będzie na etapie montowania rygli II poziomu i stopnic. Gdzie jeszcze dach, elewacja, masa wykończeniówki wewnątrz, nie wiadomo kiedy będzie gotowa dokumentacja wykonawcza systemu monitoringu i kołowrotów, kiedy ogłoszą przetarg, wyłonią zwycięzce i zaczną się prace montażowe. Oby razem uwzględniono też IT (a to być powinno, w końcu jaki sens mają kołowroty i monitoring bez łączy?)
Ciekawe jak z systemem płatności w kioskach gastronomicznych i dystrybucji biletów, BMSem - zarządzenie takim obiektem bez tego łatwe nie będzie, projekt murawy musi uwzględniać podłączenie do tego systemu, więc o nim nie zapomniano.
Ja w powrót Wisły na stadion w tym roku nie wierzę, runda wiosenna 2010/2011 to realny termin. Tylko do tego czasu niech ten stadion już będzie zrobiony pod klucz, wraz z trybuną północną, IT i telebimami.
Ależ skąd... Pan prezydent raczył napisać, że w lipcu będzie można tu grać w piłkę. Więc wystarczy, że:
- zakończą trybunę wschodnią - realne
- zakończą trybunę zachodnią w stanie surowym, bez krzesełek - trudne, ale chyba realne
- wykończą część pomieszczeń pod działalność sportową: szatnie, ze 2-3 pokoje, trybunę prasową, wytyczą drogi dojścia
- zainstalują kołowrotki
- zainstalują monitoring na trybunie wschodniej i południowej.

No i można grać. Ludzie byliby wpuszczani na trybunę wschodnią i południową plus ewentualnie jakaś garstka na D przez te szpary ewakuacyjne w narożnikach. 20 tys. jak nic. Drużyny będą miały zaplecze, media (w tym telewizja) też wszystko, jakiś prowizoryczny prąd i internet się podepnie, konferencje tradycyjnie w okrąglaku. W sumie to nawet dachu na zachodniej nie musi być, przecież jest na wschodniej = wymóg licencyjny spełniony. Na wschodniej też wejdzie trochę VIP-ów, w końcu skyboksy są.

Taki Lubin w większej skali...

Czyli szansa, że w lipcu zagramy jest. A że nadal to będzie prowizorka... kogo we władzach miejskich to obchodzi...?

BTW: Za 3-4 miesiące dowiemy się, że w tym roku była "zima stulecia".
Ostatnio edytowane przez rav : 06.02.2010 o godz. 20:09.
Odpowiedz cytując