KOMINEK napisał(a):

Problem w tym, że w lipcu są wakacje i pytanie ilu ludzi by chodziło na mecze.
Ligę powiększyć do 18 raczej to chyba niezbyt dobry pomysł, bo poziom by się nam jeszcze bardziej obniżył.
Może właśnie zmniejszyć i zrobić 4 rundy ale z jakiś powodów tego nigdzie się nie praktykuje.
Na dzień dzisiejszy cieszmy się, że jest jak jest, bo przy tej szczupłości kadry może jakoś te 13 meczów przeczłapiemy, – ale faktycznie problem istnieje i jeśli chcemy coś znaczyć na arenie międzynarodowej to powinniśmy więcej grać.
W Rosji sezon zaczyna się 14 marca a runda wiosenna kończy się 26 lipca – 14 kolejek
Jesienne zaczyna się tydzień później i kończy się ostatniego listopada w sumie 30 kolejek - tyle co u nas.
|
Owszem praktykuje tylko w Austrii. W kilku innych krajach, gdzie gra 12 drużyn, rozgrywają po 32 -33 rundy w sezonie: Szkocja, Dania, Izrael - dla przykładu, kiedyś też Chorwacja. Oczywiście, że zmniejszenie ligi nie spotka się z przychylnością różnych potentatów typu Polonia, Piast itd. ale gdyby przystąpić do faktycznego wypełniania warunków licencyjnych - to drużyny te nie miałyby wiele ciekawego do powiedzenia. Faktem jest, że ani Polonia, ani Piast takowych warunków nie spełniają i jeszcze 2-3 lata spełniać nie będą !!!!!!!
Zresztą - wystarczyłoby podzielić pieniądze z kontraktu ekstraklasy - de facto Canal + - na dwie części - proporcjonalnie np. 2/3 kontraktu ekstraklasa, 1/3 kontraktu nowa I liga (czyli 6 słabeuszy z ekstraklasy + np. 6 najlepszych I ligowców) i wyglądałoby to normalnie. Przecież nikt mi nie wmówi, że Znicz Pruszków, MKS Kluczbork czy Dolcan Ząbki to profesjonalne kluby, które muszą grać na zapleczu ekstraklasy i walczyć o awans do niej. Moim zdaniem w inny sposób nie podniesiemy poziomu rozgrywek, a zamiast idiotycznej ME dopuścić drużyny rezerw do gry w rozgrywkach o 1 stopień niżej niż I zespół. Tak jak się dzieje w innych ligach (chociażby Hiszpania).