Wyświetl pojedynczy post
felipe
Senior Member
 
Od: 07.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2060
Stary 05.02.2010, 09:56
funkykoval napisał(a):Wyświetl post
OT
Co do reformy ekstraklasy to moim zdaniem powinna liczyć jak w Austrii 10 zespołów i mieć 4 rundy czyli 36 meczów. Powiększenie naszej buraczanej ligi do 18 zespołów to nieporozumienie - owszem 34 mecze, ale z rywalami pokroju Piasta, Odry czy Polonii Bytom, albo jeszcze słabszymi. Jak nasi zawodowcy mogliby podnieść swój poziom grając 24 mecze w roku z słabikami, a max 8 meczy z mocnymi przeciwnikami (oczywiści na miarę ligi). Przy 10-zespołowej ekstraklasie mamy za przeciwników: Lecha Legię, Bełchatów, Ruch czy nawet Polonię Warszawa albo Cracovię, ale gramy z nimi po 4 razy w sezonie.
No zgoda, 10 ekip byłoby rozwiązaniem optymalnym. Wszystko pięknie.

Sęk w tym, że jest to mało realne. Na dzień dobry trzeba wyrzucić ze 2-3 ekipy ze Śląska. A oni mają zbyt silne lobby by do tego dopuścić. My tracimy sportowo, ale takim Piastom i innym Odrom zależy na najwyższej klasie rozgrywkowej - dla nich mecz z Legią/Wisłą to 5 tys sprzedanych biletów, z Pelikanem Łowicz - to góra 2 tys. Kasa kasa.
I drugie - zaraz widzę gadanie, że "tak duży kraj zasługuje na ligę z prawdziwego zdarzenia" - hasło klucz, chwytliwy. A, że np: "Lódź zasługuje na 2 pierwszoligowe kluby" i takie tam, Nie przejdzie to u nas.
Odpowiedz cytując