orzeu napisał(a):

Sa ludzie ktorzy wierza w hasla-wytrychy takie jak "integracja", "dobre stosunki z kims tam", "wizerunek", "nawiazywanie dialogu" itp. Nalezy do nich AS82.
Jakie to ma realne znaczenie w polityce widac na wielu przykladach. Chiny, Rosja, kraje arabskie maja w dupie integracje i dobre stosunki z zachodem. USA jest znienawidzone na polowie planety co nie przeszkadza innym krajom robic z nimi interesy. U nas na narodowych kompleksach "niech nas inni lubia" mozna zbic kapital jak widac.
|
Te hasła może nie są wytrychami ale są to podstawy dyplomacji.Podane przez Ciebie przykłady krajów(Rosja,USA,Chiny) to chyba jakiś żart w odniesieniu do naszego kraju.Dlaczego, chyba nie muszę wyjaśniać.
Rozumiem że dla Ciebie książkowym przykładem znakomitej dyplomacji jest utrzymywanie fatalnych stosunków ze wszystkimi sąsiadami, jak i z UE jako całością