Wyświetl pojedynczy post
Tiramisu
Senior Member
 
 
Od: 09.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14202
Stary 04.02.2010, 12:05
dj_ibutti napisał(a):Wyświetl post
Są tu jacyś bankowcy? Albo ktoś wysyłał kasę do USA?

Muszę przesłać ok. 400 $ na rachunek w USA. Pytanie:
-bardziej się opłaca bankiem (mBank) czy Western Union albo czymś takim? WU chce 40 $ prowizji od takiej kwoty, ale podejrzewam że Banki wezmą nie mniej...

-skąd mam wziąć numer IBAN, jeżeli w USA takich nie mają... Mam jakiś routing number i account number. ?
Tu masz tabelę opłat i prowizji mBanku: http://www.mbank.pl/przewodnik/tpio/. Masz tam przelew przez SWIFT (1/4 kwoty przelewu, max 200 zł) i SEPA. SEPA to jest najtańszy możliwy przelew (w mBanku 5 zł), ale do USA go nie zlecisz.
U mnie w banku jest tak, że do USA nie jest wymagany IBAN w formularzu przelewu, bo tam w ogóle mają porypany system rachunków . Wpisujesz normalnie nr r-ku (account number). A ten routing number to jest numer rozliczeniowy. Masz kod SWIFT?
Zdaje się jednak, że w WU Ci taniej wychodzi,,,
Ostatnio edytowane przez Tiramisu : 04.02.2010 o godz. 12:09.
Odpowiedz cytując