AS82 napisał(a):

|
Ciągłe odnoszenie sie do historii i z góry zakładanie że Rosja ma złą wolę wobec Polski jest dla mnie rusofobią.Takie podejście reprezentował rząd PISu ,rząd PO przynajmniej stara się nawiązać dialog i jak dla mnie ,przynosi to, małymi krokami ,pożytek.
|
Zakładanie, że
jakikolwiek kraj nie wykorzysta
nigdy wręczanych mu przez nas narzędzi nacisku (w tym wypadku energetycznego) jest
skrajnym debilizmem. Polityka nie zna takich pojęć, jak dobra i zła wola. Polityka, to gra interesów.
To co powyżej napisałem, to jest elementarz.
To, co Ty tutaj powtarzasz - to brednie, zwykła polityczna propaganda obliczona na krótkotrwały sukces PR-owski, bazująca na emocjach, nie - kalkulacji. Medialna papka dla bałwanów.
Innymi słowy - sugeruję Ci, że trochę odstajesz od tematu. Inni piszą o polityce, ty powtarzasz zasłyszane gdzieś medialne bzdury, które nijak się mają do rzeczywistych płaszczyzn, na jakich toczy się polityka międzynarodowa.
Zamiast wyciągać jakieś urojone fobie spróbuj może zrozumieć, co kolega wcześniej napisał. Nie
zgodzić się, po prostu -
zrozumieć.