Wyświetl pojedynczy post
brylant17
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20355
Stary 03.02.2010, 15:44
Wisła jeszcze się wzmocni

Cytat:
Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu mistrzowie Polski zakontraktują Senegalczyka Issa Ba i nie będzie to ostatni transfer Białej Gwiazdy w okienku zimowym. Trener Skorża wie, że konieczne jest sprowadzenie do Krakowa klasowego napastnika.

Issa Ba pod koniec tego tygodnia ma pojawić się w Polsce, by przejść szczegółowe testy medyczne. - Jeśli badania przebiegną pomyślnie, mam nadzieję, że podpisze z nami kontrakt i wyjedzie na zgrupowanie do Hiszpanii - powiedział dziś szkoleniowiec Wisły. Charakteryzując Senegalczyka trener zwrócił uwagę na jego dobrą grę zarówno w defensywie, jak i ofensywie. - Jest to typowy środkowy pomocnik. Na początku było widać po nim brak ogrania meczowego, gdyż dawno nie grał w oficjalnym meczu. Wiem, że będzie potrzebował więcej czasu, ale musimy być cierpliwi, bo jest to zawodnik, który może być realnym wzmocnieniem pierwszej jedenastki - uważa Maciej Skorża.

Na drugim obozie, który rozpocznie się w Hiszpanii z początkiem najbliższego tygodnia, do drużyny dołączy jeden lub dwóch zawodników. W sztabie ekipy z Reymonta czekano na zamknięcie okienka transferowego w Europie Zachodniej. - Od dwóch dni mamy coraz więcej sygnałów od agentów i menedżerów zawodników, którzy nie zmieścili się do zachodnich drużyn. Być może wyniknie z tego coś lepszego dla nas, bo może napłynąć jeszcze jakaś ciekawa propozycja. Poczekamy, aby wybrać ofertę najlepszą dla Wisły.

Linia ataku jako pierwsza konieczne wymaga wzmocnienia. - Musimy pozyskać zawodnika do linii ataku. Mamy kilku kandydatów, niektóre rozmowy są dość mocno zaawansowane. Nie wyobrażam sobie, aby nie dołączył do nas jakiś napastnik - przyznał trener Wisły, którą w styczniu opuścił Piotr Ćwielong. Odejście Ćwielonga, to co prawda jedyna strata liczebna w napadzie Białej Gwiazdy, ale pod znakiem zapytania stoi forma Pawła Brożka i Rafała Boguskiego, którzy zmagają się z problemami zdrowotnymi. - Paweł pojedzie z nami na zgrupowanie i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Na razie zgłasza dolegliwości bólowe w okolicy spojenia łonowego, ale musi przezwyciężyć ten ból. Trener liczy, że na sparingi w Hiszpanii gotowy będzie także Rafał Boguski, nie zmienia to jednak faktu, że obaj czołowi napastnicy nie przepracują w pełni okresu przygotowawczego do rundy wiosennej.

Dodatkowym kłopotem na mecz inaugurujący ligowe rozgrywki po przerwie zimowej będzie brak Patryka Małeckiego. "Mały" nie znajdzie się w kadrze Wisły w konsekwencji pauzowania za żółte kartki. - Może się zdarzyć, że w ataku trzeba będzie wystawić Marcelo - śmieje się trener, który zresztą próbował takiego ustawienia podczas sparingu w Turcji.

Maciej Skorża zanegował informację o rzekomych negocjacjach prowadzonych przez Wisłę z napastnikiem Dynama Kijów. - Maksim Szackich to zawodnik, który w pewnym momencie został nam polecony, ale nie byliśmy nim zainteresowani.

Wiadomo, że piłkarz, którym zasili się Wisła nie będzie pochodził z ligi polskiej. - Na pewno będzie to jakiś zagraniczny transfer - przyznaje trener Skorża. O takim rozwoju wypadków decydują między innymi ceny dyktowane przez polskie kluby. Przy okazji szkoleniowiec skomentował doniesienia wiążące z Wisłą Dawida Nowaka. - Trudno mi powiedzieć czy jest szansa, aby grał w Wiśle. W kwestii przejścia tego zawodnika do Wisły więcej działo się medialnie niż w rzeczywistości.

Tymczasowo Wisła zrezygnowała z usług testowanych w Turcji Bratislava Punosevaca oraz Stjepana Poljaka. - Będziemy ich obserwować, ale na razie wstrzymamy się z transferowaniem, choć zwłaszcza Punosevac jest interesującym, perspektywicznym zawodnikiem - zapowiedział szkoleniowiec.
wislakrakow.com
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując