Sam film bardzo dobry. Jedną jedyną wadą jak słusznie zauważyli panowi Żakowski i Mazowiecki nie jest bardziej szczegółowy. Wtedy ten film już całkowicie pogrążyłby tzw konstruktywną opozycję i jaruzelskiego <- to ostatnie zdanie jest mojego autorstwa.
Czuję, że z tym filmem będzie podobnie jak z książką na temat Wałęsy postkomuniści będą głosić wszem i wobec, że paszkwil i gniot ale nikt nie będzie w stanie wskazać choćby jednego niedociągnięcia i zakłamania.
W sumie to nie wiem po co sami siebie przekonujemy teraz co do opinii na temat Jaruzelskiego bo jesteśmy zgodni ale warto też zauważyć, że przez blisko 20 lat "wolnej" Polski była przedstawiana zakłamana wersja historii w której Jaruzelski był bohaterem (słynne czołgi pod granicą 13 XII 81 ) a dziś już jawne są dokumenty jednoznacznie wsazujące, że to był blef ze strony komunistycznej władzy i nagle okazuje się, że to autorzy filmu kłamią xD.
http://dzisiejsze-artykuly.netbird.pl/a/35981,2
http://dzisiejsze-artykuly.netbird.pl/a/35896