Wyświetl pojedynczy post
kot
Senior Member
 
 
Od: 04.2003
Skąd: Witcherland

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6965
Stary 03.02.2010, 01:02
Ciekawe czy nowy/stary projektant stadionu Wisły, Pan Wojciech Obtułowicz dotrzyma słowa i dopieści swój projekt trybuny zachodniej w obrębie narożnika przy okrąglaku, zgodnie ze swoimi wcześniejszymi zapowiedziami, że jego zespół architektów pracował nad formą zabudowy tego narożnika, tak aby stadion stanowił bardziej zamkniętą bryłę ? Nie wiem co miał na myśli Pan Wojciech Obtułowicz ale liczę, że swoim powrotem do projektu, dotrzyma słowa także i w tej kwestii oraz nie zechce swojego projektu potaniać i ograniczać w jakichkolwiek innych jego elementach, tak aby stadion ten był całkowicie zgodny z wymogami UEFA dla obiektów klasy Elite i takową licencję mógł uzyskać bezproblemowo. Oczywiście o dotrzymaniu terminu ukończenia stadionu a tym samym jak najszybszym dostarczeniu wszystkich niezbędnych planów budowy, nie trzeba chyba Panu Obtułowiczowi przypominać Wnioskuje także, że przez prawie 3 miesiące nieobecnosci Pana Obtułowicza przy projekcie, nikt inny nic z projektem nie czynił, co już w ogóle stawia prezydenta Majchrowskiego, w bardzo złym świetle, gdyż wyłącznie jemu możemy zawdzięczać utratę tych prawie 3 miesięcy aż po aktualne przestoje w budowie a tym samym nieakceptowalne zlekceważenie sobie spraw Wiślackiej inwestycji stadionowej ( wręcz niewyobrażalne ).
Moja dawna sugestia na poniższym rysunku



przedstawiała pewną propozycję zabudowy narożnika przy szklaku. Zaznaczony zielonym kółkiem narożnik, dzięki przedłużeniu piętra trybuny zachodniej aż do samego szklaka, maksymalnie i jednakowo zamykał ten narożnik z obydwu stron szklaka tj. od strony trybuny E i zachodniej. Przedłużenie to eliminowało zbyt dużą przerwę w bryle stadionu oraz komponowało także z naprzeciwległą trybuną wschodnią, gdzie piętro trybuny wschodniej, zachodzi w lini prostej tej trybuny aż do narożnika, nawet dalej niż owo sugerowane przedłużenie do okrąglaka, piętra trybuny zachodniej. Taka zabudowa narożnika przy szklaku, umożliwiała także zabudowanie kontenera z agregatami przy szklaku oraz bezpośrednie przejście dziennikarzy czy trenerów z trybuny zachodniej do sali konferencyjnej w szklaku.

Ps. dzisiejszy mecz koszykarek pokazał, jak bardzo Wiśle potrzebna jest nowa i większa hala TS. Jak pomyślę, że za rok stara hala Wisły może nie otrzymać licencji na mecze pucharowe koszykarek, to tych, którzy do tego doprowadzili swoimi urzędniczymi czy samorządowymi decyzjami o wyrzuceniu na śmietnik starań Wisły oraz zdobytych przez nią, połowy środków na nową halę ( unijna dotacja ), prosiłbym aby zrozumieli swój błąd natychmiast i jak najszybciej go naprawili, nie dopuszczając tym samym do likwidacji zarówno koszykarek, jak i rosnących w ilość ich kibiców. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać nad wyższością takiego rodzaju spędzania czasu przez mieszkańców Krakowa, nad brakiem takich możliwosci ?
Ostatnio edytowane przez kot : 03.02.2010 o godz. 01:56.
Nie ma rzeczy niemożliwych.
Odpowiedz cytując