http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...ionu,id,t.html
Wisła Kraków decyduje, ile chce mieć stadionu
Władze Wisły Kraków do końca marca mają przedstawić prezydentowi Majchrowskiemu swój plan na gospodarowanie stadionem przy Reymonta. Chodzi przede wszystkim o wnętrza pod trybunami.
Klub na razie oblicza, jaką częścią powierzchni komercyjnych będzie chciał zarządzać, wynajmować firmom i zarabiać na czynszu.
Jak najszybsze znalezienie zarządców stadionu jest ważne, bo plan budowy zakłada, iż będą współfinansować wykończenie wnętrz obiektu. - Wszystkie rzeczy związane z wnętrzem trybun do końca marca są w rękach Wisły. Ona ma znaleźć operatorów - napisał wczoraj podczas czatu w internecie prezydent. - Jeśli tego nie zrobi, od kwietnia rozmowy przejmuje miasto.
Prezydent chce, aby na pierwsze mecze było gotowe nie tylko boisko i krzesełka, ale też znaczna część infrastruktury.
Władze Wisły potwierdzają, że doszło do spotkania z prezydentem w tej sprawie. - Kalkulujemy, w jakim zakresie będziemy mogli gospodarować stadionem - mówi Adrian Ochalik, rzecznik prasowy Wisły Kraków.
Operator całego stadionu będzie musiał płacić rocznie miastu 1 proc. od wartości powierzchni sportowych i 3 proc. od wartości powierzchni komercyjnych obiektu. Jeśli będzie ich kilku, podzielą się kosztami.
Prezydent zapewnia, że prace na stadionie przebiegają bez zakłóceń. 23 stycznia została podpisana umowa z autorem projektu Wojciechem Obtułowiczem dotycząca zakończenia ostatniej, zachodniej trybuny. Prezydent obiecał też, że w marcu zorganizuje na placu budowy dzień otwarty dla kibiców, aby zapoznali się z przebiegiem prac.