Wojtas napisał(a):

Jak widze pilkarzy recznych to widze walecznych dumnych i chcacych rozniesc rywala MEZCZYZN (nie mylic z ich odpowiednikami w dyscyplie gdzie pilki zamiast reki kopie sie nogą)
Widze walke,i chęc do osiagniecia czegos.Widze ambicje i determinacje.
Widze trenera ktory oddaje sie cala energie i oddal by wiele zeby pomoc swoim podpopiecznym.
Widze DRUZYNE gdzie kazdy walczy za kazdego ,"jeden za wszytskich wszyscy za jednego"
a dlaczego nie wiedze zadnego z tych w/w rzeczy u pilkarzy tyle ze nożnych ?
|
Mam identyczne odczucia - w ogóle jak się porówna ambicję, determinację, profesjonalizm czy skromność nie tylko piłkarzy ręcznych, ale również innych sportowców, jak np. polskich siatkarzy czy Justyny Kowalczyk z polskimi piłkarzami i piłkarzami w polskiej lidze i jednocześnie gdy się porówna wyniki jakie osiągając Ci pierwsi przy zarobkach jakie mają Ci drudzy, to normalnie szlag człowieka trafia. Piłka nożna w Polsce przy takim porównaniu wygląda jak stowarzyszenie celebrytów a nie poważny sport.
Oczywiście są wyjątki i nie można tak podsumować każdego piłkarza, ale ogólne wrażenie i odczucie przy porównaniu z profesjonalnymi sportowcami wypada dla piłkarzy fatalnie .....